OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.08.2020 - 16.08.2020

1. 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg sam wybrał czas i sposób swojego przyjścia. Zjawił się na spotkanie twarzą w twarz w „ szmerze łagodnego powiewu”. Prośmy o taką otwartość serca na spotkanie z Nim.

2. W dniu 6 sierpnia wyruszyła – 40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Dotrą na Jasną Górę – 11 sierpnia. Idzie w niej ograniczona ilość pielgrzymów. Nasz Metropolita zachęcał nas do duchowego pielgrzymowania. Dlatego proszę chorych, samotnych, starszych i Róże Różańcowe do ofiarowania modlitwy różańcowej, swego cierpienia , starości i samotności w intencji pielgrzymów, o ustanie epidemii, za Ojczyznę oraz za dzieci, które w przyszłą niedziele 16 sierpnia przystąpią do I Komunii na Mszy św. o godz. 12: 30. Pozostałych parafian zapraszam w tych dniach na Mszę św. po której będziemy się modlić przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej, śpiewając litanię do N M P z Apelem Jasnogórskim w tych samych intencjach. Dziś uczynimy to po każdej Mszy św. wobec wystawionego Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie, ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach oraz zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.08.2020 - 09.08.2020

1. 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus dzisiaj przypomina nam – „ Jam jest chleb życia”. Dziękujemy Mu za to, że przychodzi do nas w Eucharystii, by nasycić nasz najgłębszy głód, że daje nam siebie z bezinteresownej miłości, że sam jest pokarmem na życie wieczne.

2. Dziękujemy wszystkim kierowcom za włączenie się w akcję misyjną - 1 grosz za 1km bezpiecznej jazdy. Zebraliśmy 1780 zł, które zostały przelane na MIVA Polska – pojazdy dla misjonarzy.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie , ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach oraz zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

4. Ksiądz Janusz informuje dzieci i rodziców z kl. 3, że próba dla nich przed I Komunią św. będzie jutro w poniedziałek o 16: 00 oraz w środę i piątek po Mszy św. o 17:30.

5. W środę i piątek okazja do spowiedzi z racji I piątku miesiąca od godz. 16:30.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.07.2020 - 02.08.2020

1. 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dla wierzących Eucharystia jest skarbem i perłą, które pragnie się posiadać. Inwestujemy czas i stajemy przed Panem, który daje nam siebie. Stając przed Nim, możemy w prawdzie spojrzeć na swoje życie.

2. Ta niedziela kończy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Dziś po mszach św. o 7:30; 9:30 i 11:00 odbędzie się poświęcenie samochodów. Prosimy o włączenie się w akcję misyjną – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy w ciągu roku na środki transportu dla misjonarzy. Dziękuję.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie , ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach oraz zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

4. W czwartek i piątek podobnie jak w ubiegłe lata można złożyć w jednym miejscu na końcu parkingu zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny czy AGD. W piątek o 16: 00 zostanie zabrany przez specjalną firmę, a dochód z tego idzie na misje.

5. Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00 – Msza św. wynagradzająca Sercu NMP ze zmianką różańcową. Po Mszy św. od 9:00 udam się do chorych, których potwierdzić i zgłosić w zakrystii do piątku.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.07.2020 - 26.07.2020

1. 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedzielna Eucharystia to czas, kiedy Pan chce zasiać w naszym życiu dobre ziarno. Tym ziarnem jest słowo, które słyszymy i czas wspólnego dziękczynienia. A w Komunii świętej Chrystus daje nam samego siebie i powierza misję – dawanie świadectwa o obecności i działaniu Boga w naszym życiu idąc do swych domów.

2. Ta niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W przyszłą niedzielę po mszach św. o 7:30, 9:30 i 11:00 odbędzie się poświęcenie samochodów. Prosimy o włączenie się w akcję misyjną – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy w ciągu roku na środki transportu dla misjonarzy. Dziękuję.

3. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12.07.2020 - 19.07.2020

1. 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela jest dniem, w którym świętujemy, bo Chrystus zmartwychwstał. Chcemy dziękować Panu za Jego miłość i za dar zbawienia. Dlatego w tym dniu też odsuwamy praktyki postne i zbędne prace. Przychodzimy na Mszę świętą, którą chcemy przeżywać jako czas dziękczynienia i uwielbienia Boga, słyszeć Jego słowo i je zachowywać w codzienności.

2. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

3. Dziękujemy mieszkańcom ul. Nadwiślańska nr 96 - do końca, za troskę o nasz kościół. Bardzo prosimy mieszkańców z ul. Ogińskiej, Kasztanowa, Słoneczna i Spokojna, aby w sobotę zatroszczyli się o naszą świątynię.

4. Zbiórka pieniężna w ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę wyniosła 1503 zł. Dziękuję za dar serca.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.07.2020 - 12.07.2020

1. 14 NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedzielna Eucharystia jest czasem, w którym dziękujemy Ojcu za dar stworzenia i dar życia. Przychodzimy, aby uznać, ze Jezus jest naszym Panem i że dla nas zmartwychwstał. Zapraszamy Ducha Świętego, aby w nas budował mieszkanie dla siebie. Powierzamy Trójcy Świętej wszystkie nasze sprawy i intencje. Prosimy o dar prostego i pokornego życia z Bogiem, którego błogosławieństwo jest zawarte w dzisiejszej Ewangelii.

2. Przez okres wakacji / lipiec i sierpień / w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 16:30. Intencje zarezerwowane na tę godzinę będą odprawiane w niedziele na dodatkowej Mszy św. o godz. 7:30.

3. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: odległości między sobą i nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św. jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 43