OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.09.2023 - 1.10.2023

  25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat. Należymy do winnicy Bożej — Kościoła, ale jaka jest nasza w nim obecność, ile jest w nas gorliwości o Bożą sprawę. Jednak każdy czas jest dobry, by odpowiedzieć na Boże wezwanie.

 2. W dzisiejszą niedzielę w parafiach naszej Archidiecezji przeżywany jest Dzień Modlitw za Młodzież. W naszych modlitwach pamiętajmy o młodych w Kościele i w naszych rodzinach aby umieli odnajdywać się na ścieżkach dzisiejszego świata i Kościoła. Zapraszamy młodych ludzi do angażowania się w życie parafii i Kościoła. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele Duszpasterstwa Młodzieży. Składka gospodarcza do kopert wyniosła 6 490 zł., na konto wpłynęło 2 800 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

 3. W środę na Mszę św. o 17:30 zapraszamy dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami. Po Mszy św. pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do I spowiedzi i Komunii św.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.09.2023 - 24.09.2023

  24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat

 2. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się w dzisiejszą niedzielę. Rozpoczęcie o godz. 9:00 u Piłata – Droga Krzyżowa, o 11:00 Msza św. przed Bazyliką z poświęceniem ziarna, której przewodniczy nasz Metropolita.

 3. W sobotę odbył się w naszej parafii Parafialny Dzień Chorych i Seniorów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeżyciu tego wydarzenia.

 4. W przyszłą niedzielę w parafiach naszej Archidiecezji przeżywany jest Dzień Modlitw za Młodzież. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele Duszpasterstwa Młodzieży. Bóg zapłać za ofiarność.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.09.2023 - 17.09.2023

  23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zgromadziliśmy się, by święcić radosną Paschę niedzielną. Pośród nas obecny jest Pan, który przyrzekł swoją obecność tam gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę. I my, zgromadzeni w tej świątyni, świadomi obecności Chrystusa mamy słuchać Jego upomnień, by upominając innych wskazywać bliźnim właściwą drogę, która wiedzie na wieczną Paschę w świątyni nieba.

 2. W dzisiejszą niedzielę w Markowej koło Łańcuta na terenie diecezji Przemyskiej odbywa się się beatyfikacja rodziny Ulmów, zamordowanych w 1944 przez niemieckich okupantów z powodu pomocy Żydom. Telewizja TVP 1 od godz. 9: 30 transmituje tę uroczystość.

 3. Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej - tradycyjnie połączona z odpustem Narodzenia Matki Bożej - w przyszłą niedzielę 17 września (ze względu na beatyfikację Rodziny Ulmów dzisiaj). Rozpoczęcie o godz. 9: 00 u Piłata – Droga Krzyżowa, o 11: 00 Msza św. przed Bazyliką z poświęceniem ziarna, na którą zaprasza ks. Metropolita.

 4. W sobotę odbędzie się w naszej parafii Parafialny Dzień Chorych i Seniorów. O godz. 9: 30 będzie możliwość spowiedzi, o 10: 00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych i potem zapraszamy na małe co nieco na plebanię. Prosimy aby pomóc chorym i starszym z naszych domów w uczestnictwie w tym nabożeństwie.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.09.2023 - 10.09.2023

  22 NIEDZIELA ZWYKŁA

  Przyszliśmy dziś na Eucharystię aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie. Szukamy często innych dróg i wtedy idziemy donikąd. Bóg daje nam siłę pójścia za Chrystusem drogą Jego krzyża u początku nowego roku szkolnego.

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 16: 00 dodatkowa Msza św z poświęceniem tornistrów dla rozpoczynających po raz pierwszy rok szkolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Wcześniej o 15: 30 będzie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez Wspólnotę Rodzin NamARKA. Natomiast jutro w poniedziałek 4 września zapraszamy dzieci z rodzicami i nauczycielami ze Szkoły w Bobrku o godz. 8: 00 na Mszę Świętą przed rozpoczęciem zajęć w nowym roku szkolnym.

 2. W przyszłą niedzielę w Markowej koło Łańcuta na terenie diecezji Przemyskiej odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów, zamordowanych w 1944 przez niemieckich okupantów z powodu pomocy Żydom. Telewizja TVP 1 od godz. 9:30 będzie transmitować te uroczystości. Osoby, które chciałyby wyjechać na te uroczystości winny zgłosić się do Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Krakowie celem odebrania specjalnych wejściówek na tę uroczystość.

Więcej…
 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.08.2023 - 03.09.2023

  21 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On posiada klucze, które otwierają przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

 2. Kończy się czas wakacyjnego odpoczynku. Pozostał ostatni tydzień. Już dziś zapraszamy wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny w przyszłą niedzielę o godz. 16: 00 na dodatkową Mszę św z poświęceniem tornistrów dla rozpoczynających po raz pierwszy rok szkolny. Wcześniej o 15:30 będzie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez Wspólnotę Rodzin NamARKA. Natomiast w poniedziałek 4 września zapraszamy dzieci z rodzicami i nauczycielami ze Szkoły w Bobrku o godz. 8:00 na Mszę Świętą przed rozpoczęciem zajęć w nowym roku szkolnym.

 3. Zaproszenie rodzin z parafii do udziału w pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 17 września.

 4. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim: Czym jest dla nas Jasna Góra; Trzeźwi w sierpniu i co dalej? ; jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków ; są również bezpłatne DOBRE NOWINY – poświęcone miłosiernym samarytaninom z Markowej, których beatyfikacja będzie 10 września - Życzymy owocnej lektury.

 5. Dobrego przeżywania niedzieli i ostatnich chwil wakacji. Szczęść Boże wszystkim.

   

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.08.2023 - 27.08.2023

  20 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Bóg przez proroka Izajasza zapowiada: „ moje zbawienie już wnet nadejdzie”. To słowo stało się ciałem w dzisiejszej Eucharystii. Niezależnie od sytuacji życiowych, jakich obecnie doświadczamy, zbawiająca nas łaska jest dostępna w obfitości.

 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uświetnili uroczystości dożynkowe w kościele i w Domu Ludowym.

 3. W sobotę 26 sierpnia o godz. 6: 00 wyjazd do Łańcuta i Markowej – miejsca życia i męczeńskiej śmierci rodziny Ulmów. Koszt przejazdu i wejściówek to około 150 zł. Posiłki we własnym zakresie. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje u organizatorów - tel. 792 017 614 lub 693 395 184.

 4. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w kościele o 8:00 i 17:30, w kaplicy D.P.S. o 9:00.

 5. Polecamy wydania prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim: Nie ma uzdrowienia bez przebaczenia. Jeżeli nie nastąpi przebaczenie, nie da się iść do przodu – mówi s. Urszula Kłusek, pallotynka. ; - Życzymy owocnej lektury.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 69