OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 I 2016r.

2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Nadal przeżywamy wielką radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach. Liturgia tej niedzieli daje nam jeszcze jedną możliwość zatrzymania się nad tajemnicą Boga, który przyszedł, aby zamieszkać z nami, by stać się jednym z nas i aby nas pociągnąć ku sobie. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwszą niedzielą nowego roku. Prośmy o to, by ten rok był przeżywany przez nas w jedności z Bogiem i drugim człowiekiem.

W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli. Uroczystość ta przypomina nam prawdę, że Bóg przyszedł na świat dla wszystkich i pragnie zbawienia każdego człowieka. Mędrcy podążający do Betlejem są reprezentantami narodów całej ziemi. Uczmy się od nich gorliwości i mądrości w szukaniu Boga. Prośmy o nowy zapał dla Kościoła w głoszeniu Ewangelii wszystkim narodom.

Podczas Mszy św. poświęcimy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców; Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak Oni, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak, kreślony w czasie wizyty duszpasterskiej stanowi także, świadectwo naszej wiary.

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest także, dniem modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. W to święto zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę składkę życzliwości Parafian. Porządek Mszy św. niedzielny.

W kolejną niedzielę, 10 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia. Może warto przypomnieć sobie datę i miejsce naszego chrztu, a może uświadomić sobie, że poprzez chrzest każdy z nas stał się nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego lepszego - świętego życia.

Po Uroczystości Trzech Króli rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i  rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan Kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablotce parafialnej. Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień:

Bóg zapłać tym, którzy w ostatnim tygodniu sprzątali kościół, mieszkańcom: ul. Starowiejskiej i Głogowej. Na obecny tydzień powierzam świątynię mieszkańcom ul. Krakowskiej. Sprzątanie w sobotę od godz. 9.oo.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!