OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.12.2017 - 17.12.2017

1. 2 NIEDZIELA ADWENTU

Bóg działa w naszym życiu poprzez osoby i wydarzenia, które mają nas usposobić do spotkania z Nim. W trakcie Mszy św. jesteśmy wezwani do skruchy i nawrócenia, aby przyjąć nadchodzącego Pana. Patronuje nam św. Jan Chrzciciel. Dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

2. Serdecznie zapraszam wszystkich na Msze św. Roratnie codziennie o godz. 17: 30 w sobotę o godz. 8: 30. Szczególnie dzieci i młodzież z lampionami. Podczas tego Adwentu patronuje nam św. Józef. Ofiary składane podczas Rorat są przeznaczone na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

3. W tym tygodniu wspominamy: W środę : św. Łucji, dz. m; w czwartek : - św. Jana od Krzyża, prezb. i dr Kościoła;

4. W środę o godz. 16: 30 próba dla dzieci kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św.

5. Spowiedź świąteczna parafialna będzie w sobotę 23 grudnia od godz. 9: 30 - 12: 00.

6. Dziękuję wszystkim, którzy troszczyli się w tym tygodniu o naszą świątynię mieszkańcom z ul. Nadwiślańska od nr, 36 – 70a w bieżącym tygodniu powierzam ją mieszkańcom z ul. Nadwiślańska od nr 71 do 95

7. Zachęcam do nabywania i lektury prasy religijnej: Źródła; Gościa Niedzielnego, a w nim: Niedziele bez handlu – to się wszystkim opłaci; Tam gdzie Polska pomaga syryjskim uchodźcom; Wyznanie mamy, która przed urodzeniem utraciła córkę;

8. W dzisiejszą niedzielę składka gospodarcza do kopert oraz cała taca z niedzieli na ogrzewanie kościoła. Dziękuję za ofiarność.

9. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Józef Szalonek. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13: 00 wprowadzenie do kościoła i różaniec, o godz. 13: 30 Msza św. i odprowadzenie na cmentarz. Dobry Jezu a nasz Panie...

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia, a szczególnie solenizantom.