OGŁOSZENIA DUSZPASTRSKIE - 30.12.2018 – 06.01.2019

1. NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Dzisiaj wielbimy Boga w jego Świętej Rodzinie. Patrzymy na to, co w Niej nadprzyrodzone i na to , co ludzkie, zwyczajne, bliskie realiom naszego życia. Powierzmy dziś Bogu nasze rodziny, naszą rodzinę parafialną, prosząc o umiejętność wiernego naśladowania przykładu Świętej Rodziny i o to, aby On „ utwierdził nasze rodziny w swojej łasce i pokoju”.

2. Jutro w poniedziałek o 17: 30 Msza święta z nieszporami na zakończenie roku. We wtorek, 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi o 16: 30. W sobotę o godz. 8: 00, Msza święta z adoracją i zmianką tajemnic różańcowych z racji I soboty miesiąca. Do chorych z komunią św. udamy się w sobotę po Mszy św. - od godz. 9: 00. Popołudniowa Msza św. w sobotę jest już z Objawienia Pańskiego czyli z Trzech Króli. W uroczystość Trzech Króli po mszy św. o 16: 30 P. Organistka wraz z zespołem muzycznym zaprasza na koncert kolęd i pastorałek. Taca w Trzech Króli na misje.

3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Starowiejskiej od nr 24 do końca oraz z ul. Głogowej za troskę o świątynie, a w sobotę o godz. 9:00 proszę mieszkańców ul. Podkomorska

4. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Ks. Wikariusz

  • 31 grudnia - 12:00 - ul. Spacerowa, ul. Ogrodowa
  • 03 stycznia - 14:00 - ul. Długa nr parzyste od 2 – 60
  • 04 stycznia - 9:00 - ul. Długa nr nieparzyste od 1 – 79
  • 05 stycznia - 9:00 - ul. Lipowa

Ks. Proboszcz

  • 31 grudnia - 9:00 - ul. Jarzębinowa
  • 02 stycznia - 9:00 - ul. Graniczna, ul. Krótka, ul. Podkomorska
  • 03 stycznia - 9:00 - ul. Nowa, ul. Cicha, / od 13: 00 / ul. Kwiatowa
  • 04 stycznia - 9:00 - ul. Polna
  • 05 stycznia - 10:30 - ul. Łąkowa, ul. Nowopole, / od 13: 00 / ul. Krakowska, ul. Leśna

5. Życzę wszystkim Parafianom oraz ich gościom z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu Nowego Roku: Abyśmy w pełni potrafili żyć i cieszyć się darem pokoju, nadziei i doświadczania Boga każdego dnia w nadchodzącym Nowym Roku. A duch miłości, przyjaźni, życzliwości, by rozpalał nasze serca i promieniował w drugim człowieku, a Chrystus wraz z Maryją i św. Józefem umacniał pokój w nas i pomógł go nieść otaczającemu nas światu. Szczęść Boże. Dobrego świętowania.