OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 06.01.2019 - 13.01.2019

1. NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO czyli TRZECH KRÓLI

Bóg objawił się wszystkim przez narodzenie, życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Woła nas, grzeszników z krańców ziemi ku sobie, abyśmy odkrywali tajemnice życia Boga – dla nas i naszego życia z Nim. Spotkajmy się z Nim nie tylko podczas Eucharystii, ale również podczas Jego adoracji Najświętszego Sakramentu oraz po południu po Mszy św. podczas koncertu kolęd i Pastorałek w wykonaniu P. Organistki i zespołu muzycznego i innych osób.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy otworzyli swe domy na Boże błogosławieństwo podczas wizyty kolędowej, jak również za złożone dla nas ofiary. Dzisiaj o godz. 16: 30 odprawimy za was Mszę świętą o Boże błogosławieństwo.

3. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, kończy się w Kościele Powszechnym okres Bożego Narodzenia, choć zwyczajowo w naszej Ojczyźnie kolędy będą brzmieć do 2 lutego, do Matki Bożej Gromnicznej.

4. W wspólnocie Sióstr Miłosierdzia w DPS nastąpiła zmiana siostry przełożonej. S. Irena ze względu na stan zdrowia została odwołana i przeniesiona do domu macierzystego w Krakowie na ul. Warszawską. Życzymy siostrze Irenie powrotu do zdrowia w realizacji swego powołania. Nową przełożoną domu sióstr została s. Grażyna Machowska, która pracuje w DPS już od roku. Życzymy siostrze Grażynie wielu łask w podjętej służbie wobec domu zakonnego i pacy w naszym DPS. Skład sióstr zmniejszył się do czterech sióstr. Polecajmy Bogu ich pracę w służbie pensjonariuszom, jak również troskę o powołania do życia zakonnego.

5. Uległ uszkodzeniu mechanizm napędowy naszych dzwonów i zegara na wierzy. Niektóre dzwony będą przez pewien czas unieruchomione. Czeka nas ich naprawa, którą będziemy chcieli zrealizować w najbliższym czasie, jak również trzeba będzie też pochylić się nad remontem organów, bo jak na pewno zostało to zauważone zawieszają się piszczałki i klawiatura. To trochę grubsza robota, liczę na ofiarność na ten cel w najbliższym czasie. Składka gospodarcza do kopert w przyszłą niedzielę. Z dzisiejszej niedzieli jest na misje. Serdecznie dziękuję.

6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Podkomorska, za troskę o świątynie, a w sobotę o godz. 9:00 proszę mieszkańców ul. Krakowska i Łąkowa.

7. Prasa katolicka: ŹRÓDŁO – Przez rodzinę do świętości; Skarby sztuki sakralnej; DROGA – Jak wygrać z kompleksami; GOŚĆ NIEDZIELNY – Jaki los czeka nieużywane kościoły; Dlaczego warto ślubować przed ołtarzem? Obrazek z modlitwą żony za męża.

8. Dobrego tygodnia życzę wszystkim parafianom.