OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.08.2019 - 11.08.2019

1. 18 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Gdy za bardzo przywiązujemy się do tego, co proponuje nam świat, stajemy się niewolnikami świata i szukania spełnienia w tym co doczesne. Naszym powołaniem, jak poucza nas św. Paweł, jest dążenie „ do tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga”. Uczestnictwo we Mszy św. daje nam moc dokonywania dobrych wyborów z Jezusem.

2. We wtorek rusza z Wawelu 39 Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Można dołączyć się do któregoś z członów tej pielgrzymki zapisując się w ich bazach jak podane jest na plakacie w gablocie. Można tez iść z diecezją Bielsko- Żywiecką z ich poszczególnymi członami np. z Oświęcimiem. Jeden z członów tej grupy w środę 7 sierpnia będzie miał postój w naszej parafii przy plebani i DPS ok. godz. 9: 30. Będziemy ich gościć poczęstunkiem. W środę Msza święta o godz. 8: 00. Po niej bardzo proszę o pomoc, zwłaszcza młodzież jak również inne osoby, aby wspólnymi siłami wraz z Zespołem Charytatywnym przygotować i godnie przyjąć pielgrzymów. Z góry dziękuję za pomoc. W ich intencji , jak również pielgrzymów z parafii i parafian, ks. Proboszcz odprawi Mszę św. na Jasnej Górze wraz z pielgrzymami w niedzielę 11. 08 na zakończenie pielgrzymki o godz. 19: 00. Można w zakrystii do środy składać intencja w jakich pielgrzymi będą się modlić podczas marszu, na Mszach świętych i w Częstochowie przed obliczem Jasnogórskiej Matki.

3. W zakrystii są do nabycia albumy o kościołach naszej archidiecezji z naszego rejonu. Koszt 80 zł.

4. W przyszłą niedzielę drugą miesiąca składka gospodarcza do kopert. Serdecznie dziękujemy.

5. Dziękuję mieszkańcom ul. Parkowa nr 1 – 30 , za troskę o świątynie. W sobotę proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Parkowa nr 31 - 60.

6. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY; GOŚĆ NIEDZIELNY; ŹRÓDŁO

7. Przypominamy: Tel. stacjonarny na plebanii jest nieczynny. W sierpniu w sprawach kancelaryjnych proszę dzwonić na Tel. komórkowy księży. Ks. Janusz : 692 424 374

8. Zapraszam na 6 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i do Medjugorie ( koszt 1490 zł ) w dniach 23.09 – 28.09. br. Zapisy u ks. Proboszcza do 22 .08 lub bezpośrednio w biurze OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.08.2019 - 11.08.2019 
. Program pielgrzymki w gablocie.

9. Dobrego czasu wakacyjno – urlopowego życzymy wszystkim, a także pielgrzymom dobrego pielgrzymowania na Jasną Górę. Pamiętajmy w czasie wakacji o swej wierze, o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. jak również o bezpieczeństwie swoim i innych. Również wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Szczęść Boże.