OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.09.2019 - 22.09.2019

1. 24 NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

Można jak Izraelici na pustyni, być ludem o twardym karku, albo jak faryzeusze czy uczeni szemrać i zamykać się na Jezusa. Ale można też, jak św. Paweł, uznać swój grzech i dostąpić miłosierdzia. Nawrócenie jest łaską, o którą prosimy dziś i w najbliższym tygodniu.

2. Dziękuję Zespołowi Charytatywnemu naszej parafii i wszystkim, którzy pomogli, za zorganizowanie Dnia Chorych i Seniorów w naszej parafii. Dziękuje również wszystkim za włączenie się w modlitewne przeżycie akcji Polska pod Krzyżem.

3. Spotkanie – katechezy do bierzmowania dla kl. 7 w środę 18 września. Spotkanie rozpocznie się od uczestnictwa we Mszy św. o 17: 30. Spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. będzie niedziele 22 września po Mszy św. o godz. 11: 00.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam dzieci i młodzież, która pragnęłaby uczestniczyć w spotkaniach Grupy Apostolskiej.

5. Zapraszamy wszystkich parafian powyżej 18 roku życia do wzięcia udziału w I edycji Kursu Alpha organizowanego w naszej Parafii od dnia 30.09.2019 r. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii uczestników Kursu Alpha, którzy, podzielą się z nami swoim świadectwem oraz przedstawią bliższe informacje o celu i przebiegu spotkań. Już teraz serdecznie zapraszamy.

6. Składka gospodarcza do kopert w ubiegłą niedziele wyniosła 5010 zł. Dziękujemy za ofiarność w kopertach, również przelewane pieniądze na konto parafialne.

7. Dziękuję mieszkańcom ul. Polna, Ogrodowa i Spacerowa, za troskę o świątynie. W sobotę na godz.9:00 proszę o troskę o nasz kościół mieszkańców ul. Długiej nr 1 – 30. Jak było wielokrotnie zgłaszane przez różne osoby, w tym tygodniu usunęliśmy tuje z alejek na cmentarzu, które szpeciły cmentarz i utrudniały poruszanie się po nim. Dziękuję osobom, które to wykonały. Prosimy, aby bardziej zadbać o groby naszych bliskich. Wiele grobów jest zaniedbanych od lat, jak również przez wielu nie są opłacane miejsca na cmentarzu.. Dlatego będziemy szykować się do ich likwidacji takich grobów zgodnie z prawem. Prosimy nie obkładać grobów kostkami czy płytkami , jak również stawiania ławeczek, bo utrudnia to przejście i prace przy pochówku innych osób.

8. Prasa katolicka: Tygodnik: IDZIEMY – Kto wesprze nauczycieli ?; GOŚĆ NIEDZIELNY – Krzyż się kocha; Jak wygląda codzienne życie w Watykanie; ŹRÓDŁO – Wśród górali świata; Heroldowie Ewangelii ; CUDA i ŁASKI – bł. ks. Jerzy Popiełuszko; jest również najnowszy numer naszej gazetki parafialnej NASZ DOM

9. Sołtys, Rada Sołecka i Radni zapraszają mieszkańców Sołectwa Bobrek na zebranie wiejskie, które odbędzie się dnia 22 września br. o godzinie 14. 00 w Domu Ludowym przy ulicy Nadwiślańskiej w Bobrku

10. Dobrego tygodnia wszystkim zajmującym się wychowaniem, jak również solenizantom i jubilatom. Szczęść Boże.