OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.04.2020 - 03.05.2020

1. 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Bóg, który wskrzesił Jezusa, także nas nie pozostawi w grobach. Taka jest nasza wiara, oparta na świadectwie tych, którzy widzieli i dotykali Go zmartwychwstałego. Dziś w Polsce rozpoczyna się czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Postarajmy się dzisiaj, jak również przez nadchodzący tydzień, wspólnie z rodziną w domu przeczytać Ewangelię według św. Mateusza.

2. W związku z epidemią, ograniczone jest uczestnictwo we Mszach świętych. W naszym kościele od 20 kwietnia, może przebywać maksymalnie 40 osób na Mszy św. Uczestnicząc w liturgii mamy mieć nałożone maseczki na usta i nos, a Komunię św. prosimy przyjmować na rękę, tak jak proszą o to biskupi. Przystępując do komunii zachowajmy również bezpieczny dystans jak również siedząc w ławkach.

3. W środę i w piątek od godz. 16: 30 okazja do spowiedzi. W sobotę w tym roku obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, ponieważ niedziele Wielkanocy nie przyjmują innych wspomnień. Msze św. w sobotę o godz. 8: 00 ze zmianką różańcową; i o 16:30 i 17:30. Udekorujmy nasze domy flagami narodowymi - sobotę przypada również Święto Flagi Narodowej. W sobotę od 9: 00 udamy się do chorych z Komunią św. Bardzo prosimy o poinformowanie nas telefonicznie lub w zakrystii do kogo przyjść. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 modlić się będziemy za strażaków i ich rodziny z racji święta patrona strażaków św. Floriana.

4. W piątek rozpoczynają się nabożeństwa majowe. W kościele przez maj będzie Msza św., o godz. 17: 00, a po niej krótkie nabożeństwo majowe, a po nim będzie kolejna Msza św. Ponieważ są ograniczenia w gromadzeniu się, proponuję aby nie odmawiać majówek przy kapliczkach i krzyżach, tylko w domu zrobić sobie ołtarzyk i rodzinnie odmówić lub odśpiewać litanię do NMP. Panująca susza może spowodować problem z dostępem do Żywności i budzi lęk o przyszłość. Zachęcamy do codziennej modlitwy o deszcz i o roztropność osób przebywających na spacerze w lesie.

5. Wszystkiego najlepszego solenizantom i jubilatom tego tygodnia jak również owocnego – duchowego – wirtualnego przeżywania niedzieli. Dziękuję, tym którzy pomogli w uruchomieniu transmisji ON – LINE celebry Mszy św. niedzielę i tygodniu z naszego kościoła parafialnego. Korzystajmy również transmisji z innych kościołów. Papież Franciszek przypomniał, że: Kościół to przede wszystkim wspólnota wierzących, gromadząca się w realnym miejscu. Czymś wyjątkowym jest zatem wirtualne uczestnictwo we Mszy św. i Komunia święta przyjmowana duchowo. Mamy nadzieję, że powrócimy niedługo do niczym nieskrepowanego udziału w Eucharystii i sakramentach św.

6. Bardzo proszę mieszkańców z ul. Polna, Ogrodowa i Spacerowa, w sobotę na godz.9: 00, o troskę o wygląd naszej świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu naszej świątyni i parafii poprzez wpłaty na konto parafii czy na tacę w niedzielę i w tygodniu, jak również podczas poświęcenia pokarmów.