OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.08.2020 - 09.08.2020

1. 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus dzisiaj przypomina nam – „ Jam jest chleb życia”. Dziękujemy Mu za to, że przychodzi do nas w Eucharystii, by nasycić nasz najgłębszy głód, że daje nam siebie z bezinteresownej miłości, że sam jest pokarmem na życie wieczne.

2. Dziękujemy wszystkim kierowcom za włączenie się w akcję misyjną - 1 grosz za 1km bezpiecznej jazdy. Zebraliśmy 1780 zł, które zostały przelane na MIVA Polska – pojazdy dla misjonarzy.

3. Kuria Metropolitalna w Krakowie przypomina o potrzebie dalszego przestrzegania aktualnych norm i wskazań władz kościelnych oraz cywilnych dotyczących zgromadzeń liturgicznych w panującym stanie epidemii. Dalej stosujmy zasady bezpieczeństwa: nałożona maseczka na usta i nos w kościele podczas Mszy św., na pogrzebie , ślubie czy Komuniach, jak również gdy przebywamy w większych skupiskach, podczas zakupów czy też gdy załatwiamy sprawy w różnych instytucjach oraz zachowajmy odpowiednią odległość jeśli nie jest się członkiem rodziny.

4. Ksiądz Janusz informuje dzieci i rodziców z kl. 3, że próba dla nich przed I Komunią św. będzie jutro w poniedziałek o 16: 00 oraz w środę i piątek po Mszy św. o 17:30.

5. W środę i piątek okazja do spowiedzi z racji I piątku miesiąca od godz. 16:30.

6. W dniach 6 – 11 sierpnia trwa 40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Informacje o niej i zapisy są podane w gablocie. Pójdzie w niej ograniczona ilość pielgrzymów. Nasz Metropolita zachęcał nas do duchowego pielgrzymowania. Dlatego proszę chorych, samotnych, starszych i Róże Różańcowe do ofiarowania modlitwy różańcowej, swego cierpienia , starości i samotności w intencji pielgrzymów, o ustanie epidemii i za Ojczyznę. Pozostałych parafian zapraszam w tych dniach na Mszę św. po której będziemy się modlić przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej, śpiewając litanię do N M P z Apelem Jasnogórskim w tych samych intencjach.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul . Kolista nr 1 – 30 i ul. Rolna, za troskę o nasz kościół. Bardzo prosimy mieszkańców z ul. Kolista nr 31 –do końca, aby w sobotę zatroszczyli się o naszą świątynię. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w utrzymaniu finansowym naszej świątyni i parafii. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza.

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; IDZIEMY;

9. Dobrej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół, wszystkiego najlepszego jubilatom i solenizantom tego tygodnia, oraz dobrego czasu wakacyjnego dla tych , którzy wyjeżdżają poza parafię. Pamiętajmy o bezpieczeństwie osobistym i innych oraz o niedzielnej Mszy św. i o codziennej modlitwie. Szczęść Boże.