OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.02.2021 - 21.02.2021

1. 6 NIEDZIELA ZWYKŁA

„Z kim przestajesz, takim się stajesz”, to stare ale jakże mądre przysłowie. Zdrowie ducha, jak i jego choroby przechodzą z człowieka na człowieka drogą naśladowania. Ludzie wrażliwi na piękno i dobro, naśladują dobrych i nieustannie troszczą się, aby być odpornymi na oddziaływanie ludzi grzesznych. Ludzie mało wrażliwi na dobro i piękno życia, trzymają z tymi, którzy krzywdzą innych i samych siebie, żyjąc, tak jakby Boga nie było. Tak już jest na tym świecie, że jedni szukają wartości mądrych i pięknych, a inni grzechu i głupoty. Musimy być wrażliwi na trąd dzisiejszego świata, musimy być wrażliwi na dobro, ale jeszcze bardziej na zło, które paraliżuje nasze serca, rodziny i społeczeństwa w których żyjemy. Grzech zatruwa ludzkie życie. Chociaż pozornie wydaje się atrakcyjny, to jednak w konsekwencji powoduje, że w człowieku rodzi się poczucie, że zostało się oszukanym i jest się „nieczystym”. Czasem to wołanie „nieczysty!” głoszą na dachach ci, którzy sami wcześniej namawiali do grzechu i ukazywali swoim zachowaniem, sens jego atrakcyjności.

2. Dzisiaj na adorację w ramach 40- godzinnego nabożeństwa zapraszamy mieszkańców ulic:

  • 15:00 – ul. Lipowa, ul. Spacerowa
  • 15:30 – ul. Długa, ul. Polna, ul. Ogrodowa
  • 16:00 – ul. Akacjowa, ul. Bagienna, ul. Jarzębinowa

3. W związku ze stanem epidemii dalej obowiązują nadzwyczajne zarządzenia rangi państwowej i właściwych władz kościelnych. Pamiętajmy o maseczkach na ustach i nosie, dezynfekcji i odległości. Ilość wiernych w naszym kościele wynosi 49 osób.

4. W środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W ten dzień obowiązuje post ścisły każdego od 18 –to do 60 – tego roku życia czyli trzy posiłki w ciągu dnia bezmięsne / jeden do syta i dwa lekkie/, pozostali mogą spożyć więcej posiłków również bezmięsne. Nie ma dyspensy w ten dzień jak i w Wielki Piątek. Na Mszach św. o 8: 00, 16: 30 i 17: 30 obrzęd posypania głów popiołem. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 17: 00, a w niedziele na Gorzkie Żale o 15: 45. Okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w naszej archidiecezji trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej /30 maja/.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejska nr 3 – 26, za troskę o nasz kościół, prosimy w sobotę na godz. 9: 00 mieszkańców ul. Starowiejska nr 27 – 46 i z ul. Głogowa. Dziś również składka gospodarcza do kopert lub na konto parafialne. Dziękujemy.

6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY; jest również MAŁY GOŚĆ dla dzieci i nowy numer STAŚ - a dla najmłodszych, MIŁUJMY SIĘ – dla młodych oraz bezpłatne DOBRE NOWINY i nasza gazetka parafialna NASZ DOM.

7. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. o 17: 30 spotkanie dla uczniów z kl. 6 i 7 i ich rodziców z naszej parafii, którzy nie byli w środę na wyznaczonym spotkaniu. Spotkanie dotyczy spraw związanych z bierzmowaniem. Chyba, że ci uczniowie nie chcą iść do bierzmowania. To prosimy o jasne deklaracje.

8. Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności + Józef Klima l. 63, i + Maria Mańka l. 83, której pogrzeb będzie we czwartek o 13: 00. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie …

9. Dobrego Tygodnia wszystkim. A dziś wszystkim zakochanym. Szczęść Boże.