OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.09.2021 - 03.10.2021

1. 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

W życiu człowieka pojawiają się chwile dobre i złe. Kiedy wiedzie nam się dobrze w życiu, wtedy mówimy, że „chce nam się żyć”. Jesteśmy radośni i pełni energii i zapału. Bywają jednak i szare dni, które czasem przeklinamy, bo są pełne ludzkiej brutalności: zdrady, wyzysku, wyrachowania i ciągłego wyścigu – czasem nie wiadomo dokąd. Takie jest nasze życie, taki jest nasz ludzki los. To wszystko, co było udziałem nas i naszych najbliższych w minionym tygodniu, złożyliśmy Bogu na ołtarzu podczas tej niedzielnej Eucharystii. Przyjmijmy błogosławieństwo: Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, które niech będzie dla nas pomocą w każdym dniu, abyśmy potrafili utracić „coś”, co oddziela nas od Chrystusa, a wybierając dobro potrafili świadczyć bliźnim, że należymy do Jezusa, który jest Jedynym naszym Zbawicielem.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszej Archidiecezji jest obchodzony po raz pierwszy Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Otaczamy modlitwą dzieci i młodzież, a w przyszłą niedzielę zgodnie z intencją Arcybiskupa obędzie się zbiórka do puszek na duszpasterstwo dzieci i młodzieży, ponieważ dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek na operacje dla ciężko chorej naszej parafianki Milenki Szczęśniak. Serdeczne Bóg zapłać za każdą złotówkę na ten szlachetny cel w imieniu rodziców.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w środę od 16: 30 i w piątek od 16: 00. W piątek przypada pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17: 00, na które serdecznie zapraszamy. Przez miesiąc październik Msze św. po południu o 16: 30, różaniec o 17: 00 i Msza św. o 17: 30. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o 16: 00 i po nim Msza św. W tę pierwszą sobotę miesiąca Msza św. ze zmianką tajemnic różańcowych i różańcem o 8: 00. Do chorych udamy się sobotę od godz. 9: 00. Prosimy zgłosić ich do piątku w zakrystii.

4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Leśnej, Nowopole, Krótka, Graniczna i Ogrodowa , za troskę o kościół, a w sobotę na 9: 00 mieszkańców z ul. Parkowa nr 1 – 21.

5. Prasy katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych, STAŚ – dla przedszkolaków, oraz bezpłatne DOBRE NOWINY .

6. W piątek nasza schola i ministranci wraz z opiekunami udają się na wycieczkę integracyjną w Bieszczady. Życzymy im dobrego pobytu.

7. Błogosławieństwa Bożego solenizantom, jubilatom, oraz wszystkim parafianom - Szczęść Boże.