OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.11.2021 - 21.11.2021

1. 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Nasze życie w najlepszych jego latach jest poświęcone pracy zawodowej. Pracujemy, aby żyć, a żyjemy, aby pracować. Praca jest równocześnie ciężarem i radością. Dopiero w innym, nowym życiu u Boga, będzie nam dana pełnia, która we wszystkim nas uszczęśliwi.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się i uświetnili swą obecnością i modlitwą Dzień Niepodległości.

3. W piątek Siostry Szarytki zakończyły współpracę z D P S w Bobrku i zlikwidowały dom zakonny. We wtorek odbyła się Msza św. pożegnalna z udziałem przedstawicieli Księży Misjonarzy i Sióstr Szarytek z Krakowa, Dyrekcji, pracowników i mieszkańców DPS. Dziękujemy siostrom za współpracę i życzy potrzebnych łask w dalszym życiu we wspólnocie zakonnej, tam gdzie ich Bóg posyła.

4. W środę na godz. 19: 00 zapraszam członków Rady Parafialnej i Zespołu Synodalnego na dokończenie prac związanych z Synodem.

5. W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek po Mszach św. na ten cel, szczególnie na Liban. W przyszłą niedzielę w całej Polsce zbiórka organizowana przez Caritas na migrantów na granicy z Białorusią. Dzisiaj składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. W Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Lipowa nr 51 - 80, za troskę o kościół, a w sobotę na 9: 00 mieszkańców z ul. Polna nr 1 - 67 . Jest gorąca prośba, aby zeschłe chryzantemy odkładać na bok w jednym miejscu bez doniczek plastikowych. Bo jak przymarzną do kwiatów to ciężko je zdjąć. Plastiki i szklane opakowania wrzucamy do kontenera, nie zostawiać na ziemi.

7. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY; MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych, MIŁUJMY SIĘ - dla młodzieży, nowy nr STAŚ – dla przedszkolaków.

8. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z pogarszaniem się sytuacji epidemiologicznej – zwłaszcza w miejscach publicznych zamkniętych, czy większych zgromadzeniach – aby nosić maseczki zakrywające usta i nos. Prosimy też po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni dla innych użytkowników dróg, a poruszających się po drogach o bezpieczną i pełną uwagi jazdę pojazdami.

9. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego - Szczęść Boże.