OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.12.2021 - 12.12.2021

1. 2 NIEDZIELA ADWENTU

Przychodzimy do Pana, aby słuchać Jego słowa i aby przyjąć Go do naszych serc, w radości i dziękować, bo to właśnie stanowi istotę Eucharystii. Dziękować za nasze życie, za to, co w minionym tygodniu było piękne i dobre i dary jakie od Niego otrzymaliśmy. Prosić chcemy by to spotkanie z Nim , dało siły do wolności od grzechu i narzekania.

2. Gościmy dziś Ks. Andrzeja Polichta pracującego na Ukrainie i odpowiedzialnego za budowę szkoły Salezjańskiej  w Żytomierzu. Dziękujemy za te jednodniowe rekolekcje adwentowe, które przygotowują nas do Bożego Narodzenia. Dziękujemy również za wsparcie dziś dzieła salezjańskiego na Ukrainie, w ramach dzisiejszej niedzieli poświeconej Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Spowiedź świąteczna w naszej parafii 23 grudnia od 15.00 - 18.00. , a do wszystkich chorych i starszych ze spowiedzią i komunią będziemy chodzić w sobotę 18 grudnia.

4. Zapraszamy do udziału w tygodniu w Roratach – dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych, aby w ten sposób przygotować się do Świat Bożego Narodzenia. Roraty są we wtorki i czwartki o 7: 00, w soboty o 8: 00, a w pozostałe dni o 17: 00. Podczas rorat zbieramy ofiary na dzieci z ulicy w Afryce.

5. Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny można nabywać w tygodniu w zakrystii, a w niedziele u Pań z Zespołu Charytatywnego w przedsionku kościoła. Koszt świecy małej – 8 zł., dużej - 14 zł., opłatki dowolna ofiara. Od dzisiejszej niedzieli do 19 grudnia, jest wystawiony w przedsionku kościoła kosz na produkty o dłuższym terminie przydatności na zorganizowanie paczek dla bardziej potrzebujących w naszej parafii. W przyszłą niedziele składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

6. W środę wypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P , serdecznie zapraszamy dzieci z kl. 3 wraz z rodzicami na Mszę św. na godz. 16: 30, podczas której dzieci zostaną poświęcone Niepokalanej i otrzymają Jej medalik, jako kolejne etap w formacji przed ich uroczystością I Komunii św. W środę w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N M P Msze św. o 16: 30 i 17: 30. W tym dniu na zakończenie Roku św. Józefa podczas Mszy św. odbędzie się Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi.

7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Długa nr 16 – 46 A, za troskę o kościół, a w sobotę na 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Długa nr 47 – 79..

8. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY oraz adwentowe numery MAŁY GOŚĆ - dla dzieci szkolnych i STAŚ – dla przedszkolaków.

9. W sobotę druhowie OSP Bobrek będą roznosić swoje kalendarze na przyszły rok. Przyjmijmy ich godnie. Dziękuję druhom strażakom, że przy roznoszeniu kalendarzy, podjęli się dostarczyć również list do parafian ode mnie i Rady Parafialnej, z małą statystyką i grafikiem sprzątania naszej świątyni na rok przyszły. Dziękuję za ochotne i pomocne serce.

10. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z pogarszaniem się sytuacji epidemiologicznej – prosimy aby nosić maseczki zakrywające usta i nos w pomieszczeniach zamkniętych, dezynfekcje rąk oraz zachęcamy do szczepienie się. Komunię św. prosimy o przyjmowanie na rękę i spożyciu zaraz przy kapłanie. Prosimy też po zmierzchu nosić jasne okrycia i odblaski ze względu bezpieczeństwa, byśmy byli widoczni.

11. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego - Szczęść Boże.