OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.02.2022 - 06.03.2022

1. 8 NIEDZIELA ZWYKŁA

Wśród naszych trosk doczesnych, w ten święty dzień, pamiątkę zmartwychwstania, przychodzimy na Mszę świętą, bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. W naszym życiu powinna panować harmonia między słowem a czynem, powinniśmy nie tylko słuchać Pana, lecz również czynić Jego wolę.

2. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w ramach tzw. 40 – godzinnego nabożeństwa, na godz. 16: 00, a później udział we Mszy Świętej. Dzisiaj zapraszamy mieszkańców ul. Lipowa, Kwiatowa, Cicha, Nowa, Parkowa, Ogrodowa, Nowopole, Leśna, Graniczna, Krótka, Łąkowa, Nowowiejska, Krakowska, Podkomorska . Natomiast juto na Mszę św. o 17: 00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl.6, 7, 8 w ramach formacji, która będzie miała własną adoracje Najświętszego Sakramentu po Mszy św. i krótkie spotkanie.

3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post i okres spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu nie udziela się dyspensy. Jest prośba papieża i biskupów, aby ofiarować ten dzień postu i umartwienia w intencji pokoju na Ukrainie. W piątki Wielkiego postu Droga Krzyżowa o godz. 17: 00 / wcześniej Msza św. o 16: 30 /,a nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15: 45, a po jego zakończeniu Msza św. z godz. 16: 30. Spowiedź z okazji I piątku w środę i piątek od 16: 00 . W środę po Mszy św. o godz. 17: 30 spotkanie z rodzicami kl. 4.

4. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 9: 00 po Mszy św. i Różańcu i zmiance tajemnic różańcowych. Prosimy zgłosić ich do piątku w zakrystii.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejskiej nr 3 - 26 , za troskę o kościół, a w sobotę, na godz. 9: 00 prosimy mieszkańców z ul. Starowiejska nr 27 – 46 i ul. Głogowej nr 1 – 13.

6. Prasa katolicka – polecamy: GOŚĆ NIEDZIELNY, jest MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków, MIŁUJMY SIĘ – dla młodzieży. Jest nowy numer DOBRE NOWINY oraz nasz parafialnik NASZ DOM. Życzymy dobrej lektury.

7. „DALMATYŃSKA DROGA DO MARYI” – to autokarowa pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie / 9 dni / w terminie 28.05 – 05. 06. 2022 r. Koszt 2490 zł/ os. plus 170 € na bilety zwiedzanych obiektów. Więcej informacji w gablocie, stronie parafii i biurze organizatora ORLANO Travel oraz u ks. Proboszcza. Zapraszamy do udziału.

8. Prosimy do stosowania się do przepisów sanitarnych związanych z Covid – 19.

9. Życzymy wszystkim zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa Bożego i módlmy się o pokój na Ukrainie - Szczęść Boże.