OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.04.2023 - 09.04.2023

1. 6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - PALMOWA - MĘKI PAŃSKIEJ

Po radosnym wejściu do świątyni i po poświęceniu palm, które przypomina nam wjazd Jezusa do Jerozolimy, wspominaliśmy ofiarę krzyża, ponawianą w każdej Mszy św. Chrystus uniżył się, przyjął krzyż i cierpienie, aby nasze krzyże i nasze cierpienia w zjednoczeniu z Nim były drogą do zbawienia i chwały.

2. Dzisiaj po południu, w niedzielę Palmową o godz. 17:00 zapraszamy, po przerwie pandemicznej, na Drogę Krzyżową. Pierwotnie miała iść z Gromca przez Bobrek do Gorzowa, ale ze względu na remont drogi Granicznej z Gromca do Kolistej, jest to niemożliwe. Dlatego serdecznie zapraszamy na godz. 17:00 do naszego kościoła wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w Drodze Krzyżowej, z naszych trzech parafii: Gromca, Bobrku i Gorzowa. Trasa będzie krótsza, bo zaczynamy w Bobrku w kościele i przejdziemy do Gorzowa. Ofiarujmy tę Drogę o wierność Chrystusowi w Kościele jak nas nauczał św. Jan Paweł II, którego rocznica 18 śmierci wypada w ten dzień.

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa tym tygodniu są w godzinach wieczornych o godz. 18:00, również obrzędy Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę w ciągu dnia podczas adoracji Pana Jezusa w ciemnicy czy przy grobie będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W poniedziałek spowiedź w Gorzowie od 15: 00.

WIELKI CZWARTEK – 18:00 – MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ
z przeniesieniem Pana Jezusa do tzw. Ciemnicy / kaplica w przedsionku kościoła / oraz adoracja do 19:30.

WIELKI PIĄTEK – wznowienie adoracji od godz. 10:00.

 • Miejsce adoracji jest w przedsionku Kościoła – pod chórem.
 • W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. Również w tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz również zaleca się zachowanie postu i wstrzemięźliwości w Wielką Sobotę do liturgii Paschalnej.

Zapraszamy na adorację indywidualną w ciągu dnia parafian oraz na:

 • 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
 • 18:00 – LITURGIA KRZYŻA WIELKIEGO PIĄTKU

Liturgia Słowa  / Adoracja Krzyża / Obrzęd Komunii Świętej

Przeniesienie Pana Jezusa do Grobu – miejsca adoracji / ołtarz Serca Jezusowego /

Gorzkie Żale i adoracja do 20:00

WIELKA SOBOTA – godz. 10:00 – wznowienie adoracji przy grobie Pana Jezusa

 • 10:00 – Margaretki
 • 11:00 – młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. 6 i ci którzy go już przyjęli
 • 12:00 – dzieci z kl. 1 – 5 z rodzicami
 • 13:00 – 17:30 – adoracje prywatne
 • 17:30 – Róże Różańcowe poprowadzą Różaniec w int. kapłanów
 • 18:00 - LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ / uczestnicy zabierają ze sobą świece /
 1. Liturgia Światła / rozpoczyna się na zewnątrz kościoła / w kościele
 2. Liturgia Słowa
 3. Liturgia Chrzcielna
 4. Liturgia Eucharystyczna / za Parafian /
 5. Procesja Rezurekcyjna

ŚWIĘCENIE POKARMÓW:

 

 • 10:00 Bobrek Dolny
 • 10:30 Bobrek Górny
 • przy kościele: 11:00 – 11:30 – 12:00 – 12:30

 

4. W przyszłą niedziele wypada składka gospodarcza do kopert lub na konto parafii. Informujemy, że koszt nowych drzwi do kościoła, które zostały w poniedziałek poświęcone przez ks. Biskupa, wyniósł 70 tys. zł. W tym roku planujemy zrobić remont schodów do kościoła i boczne na plebanię, a tu koszt jest już ok. 80 tys. zł. Dlatego liczymy na ofiarność każdej rodziny i z góry dziękujemy wszystkim sponsorom i ofiarodawcom.

5. Dziękujemy mieszkańcom ul. Starowiejska nr 29 – 46 i ul. Głogowej 1 – 13, którzy zatroszczyli się o wygląd naszej świątyni, a w środę na 18: 00 prosimy mieszkańców ul. Podkomorska 1 – 42 o posprzątanie kościoła.

6. Polecamy wydania świąteczne prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim : jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia; co to znaczy modlić się za żywych i umarłych; jest również MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci szkolnych i STAŚ dla przedszkolaków. Są bezpłatne DOBRE NOWINY – poświęcone osobie św. Jana Pawła II. Dobrej lektury.

7. Wszelkich Bożych łask dla solenizantów tego tygodnia i owocnego przeżywania czasu Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże.