Dzień Chorego i Seniora w Bobrku 2021
sobota, 18 września 2021 00:00

Kliknij, aby przeglądać!

W sobotę 18 września w bobreckiej parafii przeżywaliśmy Dzień Chorego i Seniora.

O godzinie dziewiątej rozpoczęła się spowiedź dla Seniorów, a pół godziny później odprawiona została przez ks. Proboszcza Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczania chorych.

Po Mszy świętej Seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek na plebani przygotowany przez Zespół Charytatywny

 

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć w sposób duchowy ten dzień, jak również tym, którzy przygotowali małe co nieco na plebanii.

 
Coroczna akcja zbierania żywności 2018
niedziela, 11 lutego 2018 00:00

Kliknij, aby przeglądać!

Współczucie to piękny wymiar miłości bliźniego, bo otwiera serce na każdy wymiary ludzkiej niedoli. Współodczuwanie prowadzi nas do bliskości i obecności w życiu tych, którzy z powodu różnych przeciwności losu, cierpią, są samotni czy też doskwiera im bieda. Jan Paweł drugi powtarzał, że człowiek jest wielki nie przez to, co ma, ale czym dzieli się z innymi. Nasza wspólnota parafialna kolejny raz udowodniła, że dzielenie miłości mnoży ją wielokrotnie. Dzięki otwartym sercom darczyńców 15 rodzin potrzebujących wsparcia mogło przeżyć Boże Narodzenie w poczuciu naszej bliskości.


Dziękujemy za Waszą obecność w naszej corocznej akcji zbierania żywności dla potrzebujących.

Dziękujemy Księdzu proboszczowi Józefowi Sowie za pomoc i opiekę.

Bóg zapłać za współodczuwanie i dzielenie się miłością wszystkim Darczyńcom.Parafialny Zespół Caritas

 
Serdeczne podziękowania
niedziela, 08 stycznia 2017 21:38

Kliknij, aby przeglądać!

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

 

Główną belką, na której wspiera się życie Kościoła, jest miłosierdzie. Wszystko w działaniu duszpasterskim Kościoła powinno zostać otulone czułością... (…) wiarygodność Kościoła weryfikuje się na drodze miłości miłosiernej i współczującej. - czytamy w Bulli papieża Franciszka „Misericordiae vultus”. Nasza Wspólnota parafialna doskonale realizuje miłosierną misję Kościoła uczestnicząc w akcjach podejmowanych przez księdza proboszcza Stanisława Szklanego oraz Zespół Charytatywny Caritas. Tegoroczna zbiórka żywności pozwoliła przygotować świąteczne paczki dla 15 rodzin, które mogły świętować Boże Narodzenie w pewności, że ich los nie jest nam obojętny. Bobrecka wspólnota parafialna rozpaliła też jasny promień miłosierdzia stawiając na wigilijnym stole świece „caritas” XXIII Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Fundusz uzyskany ze sprzedaży świec wspierają letni wypoczynek oraz całoroczne odżywanie w szkołach i świetlicach dzieci z ubogich rodzin objętych opieką Diecezjalnej Caritas. Kolejny raz otwarte serca nie zostały obojętne na ludzi potrzebujących pomocy. Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania. Szczególne podziękowania kierujemy do Księdza proboszcza Stanisława Szklanego, który inspiruje, wspiera i uczestniczy w naszych akcjach. Bóg zapłać.

 

Parafialny zespół

Caritas

 
RADOŚĆ MIŁOSIERDZIA
środa, 30 marca 2016 00:00


Przeżywając radość Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa, trzeba zastanowić się czy jesteśmy gotowi do podejmowania wszystkich zadań wynikających z chrześcijańskiego życia. W Świętym Roku Miłosierdzia szczególnie musimy pamiętać o słowach Jezusa: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść, byłem spragniony, a daliście Mi pić, byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie, byłem nagi, a przyodzialiście Mnie, byłem chory, a odwiedziliście Mnie, byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25, 35-36). Postrzeganie twarzy Chrystusa w otaczających nas ludziach jest najważniejszym zadaniem na ten rok. Papież Franciszek wyraźnie podkreślił, że nie chodzi mu o naukowe debaty na temat miłosierdzia, ale konkretne działanie skierowane na prawdziwie potrzebujących. Nasza parafia podejmuje to zadanie z ochotą, o czym świadczy kolejna zbiórka żywności trafiającej na stoły wielkanocne rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Dziękujemy wszystkim którzy szczerze wsparli naszą wielkanocną akcję pomocy potrzebującym. Dziękujemy księdzu Stanisławowi Szklanemu, proboszczowi bobreckiej parafii za wielkie serce i szczere zaangażowanie w organizacje zbiórki wielkanocnej.


Bóg zapłać

Parafialny Zespół Charytatywny parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Bobrku.A

 
NA PRÓŻNO ŻYJE TEN, KTO NIKOMU NIE POMAGA
poniedziałek, 01 kwietnia 2013 22:35

...aby człowiek żył...

„Chrystus Zmartwychwstał, aby człowiek żył, aby człowiek żył pełnią życia, aby człowiek żył z Boga i w Bogu” - mówił błogosławiony Jan Paweł II w Niedzielę Wielkanocną 1980roku. Chrystus uczył nas, jak kochać Boga w każdym człowieku... Jan Paweł II uczy nas, jak wypełniać ludzkie miłosierdzie. Bobrecki Proboszcz nawołuje do niesienia pomocy bliźnim, bo na próżno żyje ten, kto nikomu nie pomaga. Nie zapominamy i chętnie dzielimy się chlebem. Tegoroczna zbiórka żywności pozwoliła wzbogacić stoły kilkunastu rodzin, którym nasza pamięć i hojne serca są szczególnie potrzebne. Radość ze Zmartwychwstania Pańskiego niech połączy ofiarodawców i obdarowanych. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Szklanemu za pomoc w przeprowadzeniu świątecznej akcji.

 

Parafialny zespół

CARITAS

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2