RADOŚĆ MIŁOSIERDZIA
środa, 30 marca 2016 00:00


Przeżywając radość Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa, trzeba zastanowić się czy jesteśmy gotowi do podejmowania wszystkich zadań wynikających z chrześcijańskiego życia. W Świętym Roku Miłosierdzia szczególnie musimy pamiętać o słowach Jezusa: „Byłem głodny, a daliście Mi jeść, byłem spragniony, a daliście Mi pić, byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie, byłem nagi, a przyodzialiście Mnie, byłem chory, a odwiedziliście Mnie, byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25, 35-36). Postrzeganie twarzy Chrystusa w otaczających nas ludziach jest najważniejszym zadaniem na ten rok. Papież Franciszek wyraźnie podkreślił, że nie chodzi mu o naukowe debaty na temat miłosierdzia, ale konkretne działanie skierowane na prawdziwie potrzebujących. Nasza parafia podejmuje to zadanie z ochotą, o czym świadczy kolejna zbiórka żywności trafiającej na stoły wielkanocne rodzin objętych opieką Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Dziękujemy wszystkim którzy szczerze wsparli naszą wielkanocną akcję pomocy potrzebującym. Dziękujemy księdzu Stanisławowi Szklanemu, proboszczowi bobreckiej parafii za wielkie serce i szczere zaangażowanie w organizacje zbiórki wielkanocnej.


Bóg zapłać

Parafialny Zespół Charytatywny parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Bobrku.A